Naxçıvanda yeni yaradılmış 2 şirkət 4 şirkətə ayrılırlar
2023-cü ilin 17 Yanvar ayında 4 milyon 232 min 400 manat nizamnamə kapitalı ilə dövlət qeydiyyatına alınmış "NAXPROPERTY-S" MMC ayrılma şəklində yenidən təşkil olunur.
Marja xəbər verir ki, bu barədə "NAXPROPERTY-S" MMC məlumat dərc edib.
Qeyd edək ki, bu şirkətin hüquqi ünvanı Naxçıvan şəhəri, Atatürk pr. ev 9, direktoru Arif Yusifovdur.
Qeyd edilib ki, Cəmiyyətin tərkibindən "DUZDAĞ ESTATE" MMC, "NAXPROPERTY-S1" MMC, "NAXPROPERTY-S2" MMC, "NAXPROPERTY-S3" MMC ayrılaraq yeni yaranır. Həmin şirkətlər bölünmə balansı üzrə bəzi hüquq və öhdəliklər üzrə "NAXPROPERTY-S" MMC-nin hüquqi varisidirlər.
Həmçinin, 2023-cü ilin 11 yanvar tarixində 2 milyon 325 min 300 manat nizamnamə kapitalı ilə dövlət qeydiyyatına alınmış "NAXPROPERTY-R" MMC-də ayrılma şəklində yenidən təşkil olunur. Cəmiyyətin tərkibindən "NAXPROPERTY-1" MMC, "NAXPROPERTY-2" MMC,"NAXPROPERTY-3" MMC, "NAXPROPERTY-4" MMC ayrılaraq yeni yaranır. Həmin şirkətlər bölünmə balansı üzrə bəzi hüquq və öhdəliklər üzrə "NAXPROPERTY-R" MMC-nin hüquqi varisidirlər.
Qeyd edək ki, "NAXPROPERTY-R" MMC-nin hüquqi ünvanı Naxçıvan şəhəri, H.Əliyev, ev 19, m 32, Direktoru Yusifov Arif Yusif oğludur.